Як позбутися тривожності, стресу та депресії?
ПОРАДИ ДІВЧАТКАМ-ПІДЛІТКАМ
Сьогодні нам належить дізнатися кращі поради для дівчаток-підлітків різного віку. Цей період для жінки сам по собі є дуже важливим, з точки зору психології, фізичного розвитку. У підлітковому віці організм перетвориться і готується до вступу в доросле життя. Це час багато батьків переживають з працею – порозумітися з майже сформованою особистістю буває важко. Та й самим дівчаткам доводиться стикатися з новими для них явищами і змінами. Як поводитися в цей період? Які можна дати поради для дівчаток-підлітків (11 років і старше)? Що допоможе їх правильному розвитку?
Увага: гормони!
Підлітковий період сам по собі характеризується так званої грою гормонів. Це відноситься і до хлопців, і до дівчат. Тільки у хлопців виражаються подібні зміни в основному тільки в поведінці: вони стають більш самостійними. А от дівчатам доводиться важче. У них гормони впливають на здоров'я в цілому. Перше, на що варто звернути увагу, – це статеве дозрівання. Період починається приблизно в 11-12 років. У деяких він настає раніше. На відміну від юних леді, хлопці проходять цей етап трохи пізніше, тому, можна сказати, їм трохи простіше його переносити. Поради для дівчаток-підлітків можна дати різні. Але якщо вже і говорити про статевому дозріванні і гормони, то не варто боятися їх. І соромитися змін, що відбуваються в організмі. Будьте готові до того, що у вас, наприклад, почне рости груди, з'являться прищі і вугрі. Вони є закономірною реакцією організму. Це нормально – нічого соромитися. Морально налаштовуйтесь на те, що тепер ваше здоров'я майже повністю сформовано для дорослого життя.
Критичні дні
На що ще потрібно звернути увагу? Наприклад, на те, що статеве дозрівання у дівчат не проходить безслідно. Як вже було сказано, зміни починаються в організмі, причому видимі: груди збільшується, округляються стегна, шкіра трохи псується. Це нормально. Також варто зазначити, що в підлітковому віці у дівчат починаються критичні дні. Вони часто лякають ще недосвідчених маленьких дівчаток. У середньому уже в 10-11 років можна зіткнутися з так званими місячними. Поради для дівчаток-підлітків в обов'язковому порядку містять пункти по моральній підготовці і подальшій поведінці. Не лякайтеся перших критичних днів – це перша ознака того, що ви стали дорослою. Вони у вас будуть наступати тепер щомісяця з певним інтервалом: 28-30 днів. Заведіть календар, який допоможе вирахувати точний період подібної події. Це дуже важливо і для підлітка, і для дорослої жінки. Якщо ви прийдете на прийом до гінеколога, то про критичні дні вас будуть розпитувати дуже активно.
Не потрібно лякатися, якщо місячні у вас занадто рясні або хворобливі. Так буває, але з часом організм пристосовується і процес нормалізується. Якщо терпіти немає сил, краще звернутися до лікаря. Він допоможе підібрати гарне і безпечне знеболювальне.
Догляд за собою
Поради дівчатам-підліткам по догляду за собою можна давати нескінченно. Зрозуміло, багато залежить від вас і ваших цілей. Хтось вже в цьому віці додає зовнішності величезне значення, а деякі не бачать сенсу в тому, щоб вбивати час перед дзеркалом. Зрозуміло, в підлітковому віці варто стежити за собою. Адже ви вже юна леді, яка майже готова до дорослого життя. Бажано запастися спеціальними масками та кремами для підліткової шкіри, вмиватися з скрабами і робити пілінги хоча б раз на тиждень.
Особливо актуально це для тих, хто відчуває певні проблеми з шкірою через гормонів. Тільки переборщувати не потрібно. Особливо з декоративною косметикою. Поради для дівчаток-підлітків часто вказують на те, що потрібно фарбуватися і всіма силами показувати – ви вже доросла. Але це не зовсім правильно. Так, декоративну косметику ніхто не відміняв, але все має бути в міру. Бажано зберігати свою природну красу, яка підкреслюється легким макіяжем: без тонни різноманітної пудри, тіней, тональних кремів і інших жіночих радостей.
Відносини
Наступний етап, який не можна пропустити – це прояв інтересу до протилежної статі. У підлітковому віці у людей починає з'являтися перша любов, боязкий поцілунок, трепетні відносини. Це нормально. Замикатися в собі, тим більше дівчаткам, не потрібно. Це не зовсім нормально.
Навпаки, хороші поради для дівчаток-підлітків обов'язково вказують на те, що потрібно більше спілкуватися з протилежною статтю. Але тільки без маніакальною завдання – знайти собі хлопця. Просто заводьте нових друзів серед юнаків, спілкуйтеся з ними, розважайтеся і проводьте більше часу разом. Боятися відносин не потрібно. Якщо хтось симпатичний вам, не бійтеся робити перший крок. Може бути, це дійсно ваша доля! Але будьте готові отримати відмову. Стосунки – річ непроста. Тут бувають і успіхи, і невдачі. Тим не менш, відмовлятися від звичного способу життя і повністю занурюватися в них не потрібно. Правильно поводитися допоможуть поради психолога: дівчинці-підлітку професіонали часто рекомендують бігати за хлопцями не потрібно. Навіть якщо всі дівчата в захваті від кого-то. Це не зовсім правильно. Краще не бійтеся робити перший крок по відношенню до того, хто вам дійсно цікавий і приємний.
Свою думку
Підлітковий період для будь-якої людини дуже важкий. І не всі здатні пережити його без негативних наслідків. Саме в цей час в організмі відбувається гормональна і фізична перебудова: дитина стає реальною особистістю зі своєю думкою. Для батьків така поведінка часто робить неприйнятним, звідси і виникають величезні проблеми.
Поради для дівчаток-підлітків 14 років (і старше) часто вказують на те, що доведеться гарненько підготуватися. Тепер ви повинні будете вчитися відстоювати свою думку перед батьками. Якщо ви з чимось не згодні – не мовчіть. Скандали, сварки і образи – все це практично неминуче. Краще вести себе так, ніж прогинатися під батьківський авторитет. Якщо не навчитеся відстоювати свою точку зору зараз, то потім всі будуть користуватися цим. Але робити це потрібно грамотно, без агресії. Так, на відкритий конфлікт краще не погоджуватися. Для початку намагайтеся мирно пояснити і обґрунтувати, чому і з чим ви незгодні, як хочете діяти. Якщо у вас розуміють батьки, вони візьмуть вас. Ні? Тоді тільки бунт. Бунтарство, звичайно ж, не самий кращий варіант, але іноді без нього не обійтися. Головне, не перегинати палицю. Вчіться говорити «ні», якщо ваші інтереси порушуються. Неважливо, кому батькам або друзям. Інакше вам в майбутньому просто сядуть на шию. Тільки робіть це без істерик, злості, грубості, тиску і шантажу.
Навчання
Не забувайте про школу. Під впливом гормонів не хочеться іноді навчатися або займатися справами. Так, доведеться важко, але тим не менше пропускати уроки не потрібно. Приділяйте занять належну увагу, але і не превозносите їх вище своїх принципів і інтересів. У всьому шукайте гармонію.
До речі, якщо вам вже є 14 років, можете паралельно влаштуватися на підробіток. Це чудовий спосіб показати всім, що ви тепер не дитина, а вже сформована особистість. Заробляйте собі на кишенькові витрати самі, заохочуйте себе до праці – без нього не вижити в дорослому світі. До речі, в 16 років можна запросити емансипацію. Якщо ви можете самі забезпечити собі житло, а також їжу та навчання, за допомогою суду можна запросити дострокове настання дієздатності. Це складно назвати радою, так як в юному віці не всі готові звалити собі на плечі таку ношу. Але якщо у вас є така можливість, чому б і ні? Тільки пам'ятайте, згода батьків необхідно. З ними краще не сваритися, так як без підтримки сім'ї навіть дорослій людині буває важко.
Спокій і проблеми
Корисні поради для підлітків-дівчаток на цьому не закінчуються. Варто звернути увагу на те, що саме в юному віці доведеться вчитися зберігати спокій. Ця рекомендація стосується і хлопчикам, і дівчаткам. Ви не повинні бунтувати і бешкетувати занадто сильно: вчіться самоконтролю. Або самостійно, або за допомогою психолога. Якщо у вас є якісь переживання і емоції, не тримайте їх у собі. Але і не виставляйте їх на загальний огляд. Бажано звернутися за допомогою до батьків, найкращим друзям або спеціаліста. Запам'ятайте: психолог - зовсім не ваш ворог. Він нерідко здатний допомогти дівчинці-підлітку стати справжньою дівчиною, а потім і жінкою з серйозними поглядами на життя. Звернення до таких лікарів – не ганьба, а, скоріше, для досягнення сучасної людини.
Зберігати спокій, до речі кажучи, допомагають багато прийоми. По-перше, можна прийняти гарячу ванну або душ. По-друге, деякі займаються медитаціями. По-третє, негативні емоції можна виплеснути в спортзалі або на подушці/груші. Головне, не тримати в собі те, що накопичилося всередині. Придумайте особистий спосіб зняття стресу!
Спосіб життя
Поради для дівчаток-підлітків в обов'язковому порядку містять у собі деякі рекомендації з ведення способу життя. Вся справа в тому, що діти в цей період починають різко змінюватися. Разом з цим трансформується їх спосіб життя. Намагайтеся не піддаватися спокусам, які виражаються у вигляді шкідливих звичок. Підлітки часто починають пити і палити, щоб здаватися дорослими. Це неправильно. Ведіть здоровий спосіб життя, не губіть своє здоров'я. Також не наслідуйте своїм ровесникам у цьому питанні. Адже часто можна зв'язатися з поганою компанією, яка навчить вас поганим принципам. Куріння, алкоголь, наркотики – ваші вороги. У всіх сенсах. Не піддавайтеся на спокуси виглядати «круто», «по-дорослому». В очах суспільства ви, навпаки, будете виглядати, як маленький і дурний дитина.
Цілі в житті
Поради для дівчаток-підлітків (12 років і старше) – це не ті правила, яким потрібно беззастережно слідувати. Це всього лише якісь настанови, які допоможуть вашій особистості сформуватися з мінімальним стресом. Зверніть увагу на останній факт – потрібно визначитися вже зараз із цілями в жит
Проаналізуйте все, чого ви хочете добитися. Наприклад, вивчитися (на кого саме), працювати (де і ким), вийти заміж, народити дітей І розставляйте пріоритети, залежно від власних бажань. Наприклад, не варто намагатися стати професором, якщо для вас завдання – це тільки сім'я, діти і домашнє господарство. Краще присвятити себе більше кулінарії, рукоділлю, вивчення психології. Хочете будувати кар'єру? Тоді робіть усе для цього. Розставлені пріоритети допоможуть вам в майбутньому. Головне, не бійтеся. Тут ви, швидше за все, зіткнетеся з нерозумінням і неприйняттям батьків вашої точки зору. Як показує практика, старше покоління намагається спланувати підлітків за все їх життя (байдуже, з яких мотивів). Слідувати батьківського сценарію – це значить втратити себе як особистість. Відстоюйте свою точку зору, розставляйте пріоритети і насолоджуйтеся молодістю
Коли не подобається моя зовнішність?
Стати сильнішим і красивим можна.
Подивись уважно на себе і оточуючий світ. Кожного дня ти бачиш себе в дзеркалі. Щось тобі подобається в своєму відображенні, а щось хотілось би змінити.
Багатьом підліткам може не подобатись їхнє обличчя, волосся, голос, фігура та ін. Досить рідко можна взагалі знайти людину, яка повністю задоволена своєю зовнішністю.
Тобі може бути незручно від своєї зовнішності, але, повір, оточуючі звертають на це набагато менше уваги, аніж ти думаєш.
Зовнішність, проблема ваги, швидкий або повільний ріст - все це може стати серйозними випробуваннями в юнацькі роки. Але з часом більшість із цих проблем зникне. А деякі залишаються. І багатьом доведеться змиритись з тим, що хтось може бути кращим. В твоїх силах вміти залишатися завжди самим собою і показати себе виграшно. Тому важливо в розумній мірі цікавитись своєю зовнішністю.
Те що може не подобатись тобі, може подобатись іншим і викликати у них захоплення, а навіть і заздрість. Нічого не заважає твоєму волоссю, обличчю, рукам і нігтям бути завжди чистими. Білі зуби, здорові, рожеві ясна зроблять твою посмішку більш привабливою. Правильне харчування і фізичні вправи допоможуть тобі слідкувати за вагою.
Крім того завжди можна підібрати фасон одягу і стильну зачіску, які зможуть підкреслити переваги твоєї зовнішності і приховати недоліки. Додай зусилля й фантазію і твоя зовнішність зможе вигідно змінитися.
Не забувай про те, що кіно і телепередачі, красиві жінки і «накачані чоловіки» - все це реклама. Саме вони - виробники і рекламодавці, що отримують великі прибутки втискають нас в певні рамки «краси». їм вигідно, щоб ми купували дорогу косметику для тіла і сиділи на «модних» дієтах. Перед тим як вийти на подіум чи з'явитись на обкладинці журналу над фотомоделлю чи моделлю працює ціла група візажистів, стилістів і косметологів. Далеко не всі виглядають як супермоделі.
Пам'ятай! Нікому не дозволяй втиснути себе в чиїсь рамки. Будь по своєму красивим!
Стань перед дзеркалом зараз і заглянь собі в очі. Чи симпатичні вони? Що ти в них побачив?
Веселі смішинки, чи смуток, чи ще щось, що не можна передати словами?
Згадай які очі у твоїх друзів, у однолітків? Чому одні очі тобі подобаються, вони тебе притягують, тобі хочеться познайомитись з цією людиною, а інші, навпаки, відштовхують.
Буває й так, що хтось має красиве тіло, обличчя, а погляд - неприємний. Чи захочеться тобі з ним подружитись?
Крім того, подумай - більшість твоїх друзів мають прекрасні якості і ти навіть не думаєш про те, як вони виглядають.
І ти також маєш чесноти, які здатні затьмарити будь-які фізичні недоліки - і реальні, і надумані.
ШІСТЬ ПОРАД ПОДОБАТИСЬ ЛЮДЯМ:
1. ВИЯВЛЯЙТЕ ЩИРИЙ ІНТЕРЕС ДО ЛЮДЕЙ.
2. ПАМ'ЯТАЙТЕ, ЩО КОЖНА ЛЮДИНА ВВАЖАЄ СВОЄ ІМ'Я НАЙКРАЩИМ СЛОВОМ НА СВІТІ.
3. ЧАСТІШЕ ПОСМІХАЙТЕСЬ.
4. ВМІЙТЕ УВАЖНО СЛУХАТИ СПІВРОЗМОВНИКА.
5. ПОЧИНАЙТЕ РОЗМОВУ НА ТЕМУ, ЯКА ЦІКАВИТЬ ВАШОГО СПІВРОЗМОВНИКА.
6. НАМАГАЙТЕСЬ ДАТИ ВІДЧУТИ СПІВРОЗМОВНИКУ ЙОГО ПЕРЕВАГУ.СІМ СПОСОБІВ ЗРОБИТИ ВЛАСНЕ ЖИТТЯ ЩАСЛИВИМ:1. НЕ БУРКОТІТЬ.
2. НЕ НАМАГАЙТЕСЬ ПЕРЕВИХОВАТИ ОТОЧУЮЧИХ.
3. НЕ КРИТИКУЙТЕ.
4. ХВАЛІТЬ СВОЇХ БЛИЗЬКИХ.
5. ПРИДІЛЯЙТЕ УВАГУ РІДНИМ.
6. БУДЬТЕ ВВІЧЛИВІ.
7. ЧИТАЙТЕ СПЕЦІАЛЬНУ ЛІТЕРАТУРУ ПРО ВЗАЄМОСТОСУНКИ.ШІСТЬ ПОРАД НЕВПЕВНЕНОМУ ДРУГУ:1. ЯКЕ Б ВИПРОБУВАННЯ НА ВАС НЕ ОЧІКУВАЛО, ЗНАЙТЕ: ЗА БУДЬ- ЯКОГО РЕЗУЛЬТАТУ ВИ ЗМОЖЕТЕ РОЗПОЧАТИ ВСЕ СПОЧАТКУ.
2. СПОРБУЙТЕ ПОДИВИТИСЬ НА СЕБЕ ЗАВТРІШНІМИ ОЧИМА.
3. НЕ БІЖІТЬ ПО ВСІХ ДОРІЖКАХ ОДРАЗУ. ТОБТО НЕ НАМАГАЙТЕСЬ ЗІРВАТИ ОДРАЗУ ВСІ ЯБЛУКА В САДУ.
4. БУДЬТЕ ДОПИТЛИВИМИ.
5. НЕ СПРИЙМАЙТЕ ВСЕ, ЩО ТРАПЛЯЄТЬСЯ З ВАМИ, ЯК ВСЕСВІТНЮ ТРАГЕДІЮ. ПЕРЕМОГИ Й ПОРАЗКИ ЗБАГАЧУЮТЬ ВАС ОДНАКОВО.
6. ЯКЩО ВИ ВПЕВНЕНІ У СВОЇЙ ПРАВОТІ, ВСТУПАЙТЕ В ДИСКУСІЮ БЕЗСТРАШНО, НАВІТЬ ЯКЩО ВАШІ ШАНСИ 1 ІЗ 100.
2. ПАМ'ЯТАЙТЕ, ЩО КОЖНА ЛЮДИНА ВВАЖАЄ СВОЄ ІМ'Я НАЙКРАЩИМ СЛОВОМ НА СВІТІ.
3. ЧАСТІШЕ ПОСМІХАЙТЕСЬ.
4. ВМІЙТЕ УВАЖНО СЛУХАТИ СПІВРОЗМОВНИКА.
5. ПОЧИНАЙТЕ РОЗМОВУ НА ТЕМУ, ЯКА ЦІКАВИТЬ ВАШОГО СПІВРОЗМОВНИКА.
6. НАМАГАЙТЕСЬ ДАТИ ВІДЧУТИ СПІВРОЗМОВНИКУ ЙОГО ПЕРЕВАГУ.
2. НЕ НАМАГАЙТЕСЬ ПЕРЕВИХОВАТИ ОТОЧУЮЧИХ.
3. НЕ КРИТИКУЙТЕ.
4. ХВАЛІТЬ СВОЇХ БЛИЗЬКИХ.
5. ПРИДІЛЯЙТЕ УВАГУ РІДНИМ.
6. БУДЬТЕ ВВІЧЛИВІ.
7. ЧИТАЙТЕ СПЕЦІАЛЬНУ ЛІТЕРАТУРУ ПРО ВЗАЄМОСТОСУНКИ.
2. СПОРБУЙТЕ ПОДИВИТИСЬ НА СЕБЕ ЗАВТРІШНІМИ ОЧИМА.
3. НЕ БІЖІТЬ ПО ВСІХ ДОРІЖКАХ ОДРАЗУ. ТОБТО НЕ НАМАГАЙТЕСЬ ЗІРВАТИ ОДРАЗУ ВСІ ЯБЛУКА В САДУ.
4. БУДЬТЕ ДОПИТЛИВИМИ.
5. НЕ СПРИЙМАЙТЕ ВСЕ, ЩО ТРАПЛЯЄТЬСЯ З ВАМИ, ЯК ВСЕСВІТНЮ ТРАГЕДІЮ. ПЕРЕМОГИ Й ПОРАЗКИ ЗБАГАЧУЮТЬ ВАС ОДНАКОВО.
6. ЯКЩО ВИ ВПЕВНЕНІ У СВОЇЙ ПРАВОТІ, ВСТУПАЙТЕ В ДИСКУСІЮ БЕЗСТРАШНО, НАВІТЬ ЯКЩО ВАШІ ШАНСИ 1 ІЗ 100.
Майбутнє починається тут і зараз!Пам'ятай про це!
Немає коментарів:
Дописати коментар